GENS UNA SUMUS

Klub "Szachbem Warszawa"

działa przy Ośrodku Kultury i Edukacji Spółdzielni Mieszkaniowej Wola. Pierwsze zajęcia rozpoczęły się w roku 1993, zaś działalność sportowa prowadzona jest od roku 1997, gdy klub został zarejestrowany w Warszawskim Okręgowym Związku Szachowym oraz w Polskim Związku Szachowym i rozpoczął aktywne uczestnictwo w rozgrywkach indywidualnych i drużynowych.
Reprezentaci klubu "Szachbem Warszawa" zdobywali tytuł Drużynowego Mistrza Mazowsza Juniorów. Drużyna juniorów uczestniczyła w rozgrywkach II Ligi Juniorów.
Ambicją młodych zawodników stało się wywalczenie prawa do udziału w rozgrywkach II Ligi seniorów.
Przez wiele sezonów dwie reprezentacje Klubu "Szachbem Warszawa" brały udział w Mazowieckiej Lidze Seniorów oraz Mazowieckiej Lidze Juniorów.

Nauka gry w szachy

Klub "Szachbem Warszawa" prowadzi naukę gry w szachy dla dzieci i dorosłych oraz działania na rzecz promocji gry w szachy.

Adres Klubu

W salach Ośrodka Kultury i Edukacji SM Wola przy ul. Bogatyńskiej 4 oraz w sali przy ul. Powstańców Śląskich 108 tel. 022 405-61-71 odbywają się regularne zajęcia szkoleniowe dla początkujących i zaawansowanych od szóstego roku życia a także dla dorosłych.

Rozgrywki

Pod ogólną nazwą "Turnieje Szachbem" od 1993 roku rozgrywany jest cykl zawodów systemem szwajcarskim w tempie 15 oraz 30 minut na partię, dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Liga szachowa

II Liga Juniorów
II Liga Juniorów
Mazowiecka Liga Seniorów

Template courtesy of Designs by Darren
© Klub Szachbem Warszawa 2023