Letnia Szkółka Szachowa
Wyniki turniejów omówienie zajęć.
27.06-8.07.2022r., od poniedziałku do piątku w godzinach 1000 - 1300, pierwsza grupa, oraz 1315 - 1615, druga grupa.
Uczestnicy zajęć zapoznali się ze sposobami rozgrywania debiutów
otwartych na przykładzie wariantów partii włoskiej. Przeprowadzanie
ataku z finałem matowym było utrwalane w turniejach treningowych.
W trakcie ćwiczeń praktycznych każdy miał możliwość poznania sposobów
rozgrywania różnych końcówek. Dla utrwalenia wiedzy wszyscy rozgrywali
pojedynki treningowe. Ćwiczenia obejmowały realizację przewagi piona,
stosowanie opozycji, wykorzystywania wolnych pionów. Wszyscy mieli
okazję ćwiczyć rozwiązywanie kombinacji szachowych.
W trakcie zajęć rozgrywane były turnieje szachowe. Kilku uczestników zdobyło wyższe kategorie szachowe.
Ferie na Bemowie, wyniki turniejów
Turniej Prestige
OKiE SM WOLA Powstańców Śląskich 108 2022-06-27/2022-06-28
M. | Tytuł | Nazwisko Imię | Ranking | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Pkt. |
1 | V | Górka, Tymoteusz | 1200 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 13.0 | |
2 | Ostrowski, Beniamin | 1000 | 1 | 1.5 | 1 | 0.5 | 1 | 2 | 2 | 9.0 | ||
3 | IV | Ładoń, Jan | 1400 | 0 | 0.5 | 2 | 2 | 2 | 1.5 | 1 | 9.0 | |
4 | Zięba, Stanisław | 1000 | 0 | 1 | 0 | 1.5 | 1 | 1 | 2 | 6.5 | ||
5 | V | Zięba, Antoni | 1200 | 0 | 1.5 | 0 | 0.5 | 2 | 1 | 1 | 6.0 | |
6 | V | Zięba, Ignacy | 1200 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 2 | 6.0 | |
7 | Reutskyn, Fedir | 1000 | 0 | 0 | 0.5 | 1 | 1 | 0 | 1 | 3.5 | ||
8 | Ostrowski, Gabriel | 1000 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 3.0 | ||
Turniej Prestige 2
OKiE SM WOLA Powstańców Śląskich 108 2022-06-27/2022-06-28
M. | Tytuł | Nazwisko Imię | Ranking | 1 | 2 | 3 | 4 | Pkt. |
1 | IV | Koszyk, Adrian | 1400 | 2 | 1.5 | 2 | 5.5 | |
2 | V | Barański, Antoni | 1200 | 0 | 1.5 | 2 | 3.5 | |
3 | V | Bojda, Maciej | 1200 | 0.5 | 0.5 | 2 | 3.0 | |
4 | Kazoń, Konstanty | 1000 | 0 | 0 | 0 | 0.0 |
Turniej Prestige 3
OKiE SM WOLA Powstańców Śląskich 108 2022-06-28/2022-06-29
M. | Tytuł | Nazwisko Imię | Ranking | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | Pkt. |
1 | IV | Koszyk, Adrian | 1400 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 10.0 | |
2 | V | Barański, Antoni | 1200 | 0 | 1 | 2 | 2 | 2 | 7.0 | |
3 | V | Bojda, Maciej | 1200 | 0 | 1 | 2 | 2 | 2 | 7.0 | |
4 | Jeśka, Łucja | 1000 | 0 | 0 | 0 | 1.5 | 2 | 3.5 | ||
5 | Kazoń, Konstanty | 1000 | 0 | 0 | 0 | 0.5 | 2 | 2.5 | ||
6 | Jeśka, Małgorzata | 1000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0.0 |
Turniej Prestige 4
OKiE SM WOLA Powstańców Śląskich 108 2022-06-30/2022-07-01
M. | Tytuł | Nazwisko Imię | Ranking | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | Pkt. |
1 | V | Górka, Tymoteusz | 1200 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 16.0 | |
2 | Zięba, Stanisław | 1000 | 0 | 2 | 1 | 2 | 0 | 2 | 2 | 2 | 11.0 | ||
3 | IV | Ładoń, Jan | 1400 | 0 | 0 | 2 | 1 | 2 | 1 | 1 | 2 | 9.0 | |
4 | V | Zięba, Ignacy | 1200 | 0 | 1 | 0 | 1 | 2 | 1 | 2 | 2 | 9.0 | |
5 | V | Zięba, Antoni | 1200 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1.5 | 1 | 2 | 1 | 7.5 | |
6 | Ostrowski, Beniamin | 1000 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0.5 | 2 | 0.5 | 2 | 7.0 | ||
7 | Ostrowski, Gabriel | 1000 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 2 | 1 | 6.0 | ||
8 | Rudzki, Stanisław | 1000 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1.5 | 0 | 2 | 4.5 | ||
9 | Reutskyn, Fedir | 1000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2.0 |
Turniej Wakacyjny
OKiE SM WOLA Powstańców Śląskich 108 2022-06-30/2022-07-01
M. | Tytuł | Nazwisko Imię | Ranking | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | Pkt. |
1 | V | Górka, Tymoteusz | 1200 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 8.0 | |
2 | Zięba, Stanisław | 1000 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 1 | 1 | 5.0 | ||
3 | Ostrowski, Beniamin | 1000 | 0 | 1 | ½ | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 4.5 | ||
4 | Ostrowski, Gabriel | 1000 | 0 | 0 | ½ | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | 4.5 | ||
5 | V | Zięba, Ignacy | 1200 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 1 | 4.0 | |
6 | IV | Ładoń, Jan | 1400 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | 4.0 | |
7 | V | Zięba, Antoni | 1200 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2.0 | |
8 | Reutskyn, Fedir | 1000 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2.0 | ||
9 | Rudzki, Stanisław | 1000 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2.0 |
Tymoteusz Górka wypełnił normę na czwartą kategorię szachową.
Normy na piątą kategorię wypełnili:
Gabriel Ostrowski, Stanisław Zięba, Beniamin Ostrowski.
Turniej Wakacyjny 2
OKiE SM WOLA Powstańców Śląskich 108 2022-06-30/2022-07-01
M. | Tytuł | Nazwisko Imię | Ranking | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | Pkt. |
1 | IV | Koszyk, Adrian | 1400 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 5.0 | |
2 | V | Bojda, Maciej | 1200 | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | 4.0 | |
3 | V | Barański, Antoni | 1200 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 3.0 | |
4 | Kazoń, Konstanty | 1000 | 0 | 0 | 0 | 1 | ½ | 1.5 | ||
5 | Jeśka, Łucja | 1000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1.0 | ||
6 | Jeśka, Małgorzata | 1000 | 0 | 0 | 0 | ½ | 0 | 0.5 |
Maciej Bojda wypełnił normę na czwartą kategorię szachową.
Turniej Prestige 5
OKiE SM WOLA Powstańców Śląskich 108 2022-07-03/2022-07-04
M. | Tytuł | Nazwisko Imię | Ranking | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Pkt. |
1 | IV | Grochowina, Bartłomiej | 1400 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 12.0 | |
2 | III | Witecka, Aleksandra | 1400 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 11.0 | |
3 | Ostrowski, Beniamin | 1000 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 10.0 | ||
4 | IV | Ładoń, Jan | 1400 | 0 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 9.0 | |
5 | Rudzki, Stanisław | 1000 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | 2 | 6.0 | ||
6 | Ostrowski, Gabriel | 1000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 2 | 2 | 6.0 | ||
7 | Traczyk, Oliwier | 1000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1.0 | ||
8 | Kazoń, Konstanty | 1000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1.0 |
Turniej Prestige 6
OKiE SM WOLA Powstańców Śląskich 108 2022-07-04/2022-07-06
M. | Tytuł | Nazwisko Imię | Ranking | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Pkt. |
1 | IV | Koszyk, Adrian | 1400 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 14.0 | |
2 | Kaczmarek, Ignacy | 1000 | 0 | 2 | 2 | 0 | 1.5 | 2 | 2 | 9.5 | ||
3 | Wodzińska, Gabriela | 1000 | 0 | 0 | 2 | 1.5 | 2 | 2 | 1.5 | 9.0 | ||
4 | Kazoń, Konstanty | 1000 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 2 | 1 | 6.0 | ||
5 | Zalewski, Krzysztof | 1000 | 0 | 2 | 0.5 | 1 | 0 | 1 | 1 | 5.5 | ||
6 | Kujawski, Piotr | 1000 | 0 | 0.5 | 0 | 0 | 2 | 0.5 | 2 | 5.0 | ||
7 | Jeśka, Łucja | 1000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1.5 | 2 | 4.5 | ||
8 | Jeśka, Małgorzata | 1000 | 0 | 0 | 0.5 | 1 | 1 | 0 | 0 | 2.5 |
Turniej Prestige 7
OKiE SM WOLA Powstańców Śląskich 108 2022-07-06/2022-07-07
M. | Tytuł | Nazwisko Imię | Ranking | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | Pkt. |
1 | III | Witecka, Aleksandra | 1400 | 2 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 10.0 | |
2 | IV | Grochowina, Bartłomiej | 1400 | 0 | 2 | 2 | 2 | 1.5 | 2 | 9.5 | |
3 | Ostrowski, Gabriel | 1000 | 1 | 0 | 2 | 1 | 0.5 | 2 | 6.5 | ||
4 | Ostrowski, Beniamin | 1000 | 1 | 0 | 0 | 1 | 2 | 2 | 6.0 | ||
5 | IV | Ładoń, Jan | 1400 | 0 | 0 | 1 | 1 | 2 | 2 | 6.0 | |
6 | Rudzki, Stanisław | 1000 | 0 | 0.5 | 1.5 | 0 | 0 | 2 | 4.0 | ||
7 | Traczyk, Oliwier | 1000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0.0 |
Turniej Prestige 8
OKiE SM WOLA Powstańców Śląskich 108 2022-07-06/2022-07-07
M. | Tytuł | Nazwisko Imię | Ranking | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | Pkt. |
1 | IV | Koszyk, Adrian | 1400 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 10.0 | |
2 | Kaczmarek, Ignacy | 1000 | 0 | 0 | 2 | 2 | 2 | 6.0 | ||
3 | Zalewski, Krzysztof | 1000 | 0 | 2 | 1 | 0.5 | 1.5 | 5.0 | ||
4 | Kazoń, Konstanty | 1000 | 0 | 0 | 1 | 2 | 2 | 5.0 | ||
5 | Wodzińska, Gabriela | 1000 | 0 | 0 | 1.5 | 0 | 2 | 3.5 | ||
6 | Kujawski, Piotr | 1000 | 0 | 0 | 0.5 | 0 | 0 | 0.5 |
Turniej Prestige 9
OKiE SM WOLA Powstańców Śląskich 108 2022-07-08/2022-07-08
M. | Tytuł | Nazwisko Imię | Ranking | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | Pkt. |
1 | IV | Grochowina, Bartłomiej | 1400 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 6.0 | |
2 | III | Witecka, Aleksandra | 1400 | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 5.0 | |
3 | Ostrowski, Beniamin | 1000 | 0 | 0 | 1 | 1 | ½ | 1 | 3.5 | ||
4 | IV | Ładoń, Jan | 1400 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 3.0 | |
5 | Ostrowski, Gabriel | 1000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 2.0 | ||
6 | Rudzki, Stanisław | 1000 | 0 | 0 | ½ | 0 | 0 | 1 | 1.5 | ||
7 | Traczyk, Oliwier | 1000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0.0 |